Clixsense – Zarabianie na Ankietach

Clixsense.com

Zarejestruj się: https://www.clixsense.com/?10718224

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić czym jest panel Clixsense oraz najważniejsze rzeczy związane z tym portalem. Clixsense to panel, który istnieje na rynku od 2007 roku i pozwala na zarabianie pieniędzy za:

 1. Surveys  – czyli wypełnianie ankiet, za które otrzymujemy wynagrodzenie w $
 2. Offers – wypełnianie różnych zadań (m.in. rejestracja w różnych serwisach, oglądanie filmików video, ściąganie aplikacji, itp.)
 3. Tasks – rozwiązywanie nieskomplikowanych zadań,
 4. Daily Bonus (dzienny bonus) – nawet 16% dodatku do dziennego zarobku za aktywność na koncie,
 5. Affiliates (program partnerski) – polecanie programu innym użytkownikom, wtedy % od zarobków polecającego trafia na nasze konto.
 6. Za resztę nie otrzymuje się pieniędzy (Cash Offers i Games).

W skrócie:

 • Uczestnictwo w panelu jest darmowe i nie trzeba nic inwestować
 • Strona istnieje od wielu lat i jest jak najbardziej wypłacalna
 • Dużo ankiet, można zarobić nawet do $5 dziennie, a min. próg wypłaty do $10.
 • Stawki są większe, bo zarabia się w dolarach
 • Dodatkowy bonus otrzymuje się za odpowiednią ilość wypełnionych ankiet/tasków
 • Panel posiada atrakcyjny program partnerski (0,10 centów za poleconego i 20% wartości jego zarobków. Plus $2 dodatkowego bonusu, jeśli tylko Twój polecony zarobi $5).

Do panelu Clixsense zarejestrowałem się 18 grudnia 2018 roku. Zdążyłem w między czasie zlecić już 2 wypłaty. Pierwszą w kwocie $13.14, drugą $24.38, co licząc po kursie 3,8 zł za dolara dało mi  łącznie sumę niecałych 145 zł. Póki co, były to zarobki bez poleconych, bo nie byli aktywni.


Poniżej przedstawiam wykaz ankiet, które wypełniłem:


Wynika z niej, że na miesiąc można wypełnić ok. 24-30 ankiet. Jako, że Clixsense jest portalem amerykańskim to nie ma możliwości bezpośredniego przelewu wypłaty na nasze konto bankowe. Trzeba najpierw założyć konto na jednym z dostępnych z listy procesorze płatniczym. Mamy do wyboru:

 • Skrill (jeden z najbardziej popularnych procesorów płatniczych)
 • Payoneer (również procesor płatniczy. Wypłata od $50, prowizja $2)
 • Tango Cash (karta przedpłacona, którą można podpiąć np. do Paypala i na drugie konto wypłacić zebrane środki)
 • Dwolla 
 • Czek amerykański (dla osób mieszkających w USA)

Osobiście korzystam z procesora płatniczego Skrill. Jest darmowy, intuicyjny i przetłumaczony na język polski. Niestety, procesory płatnicze mają to do siebie, że potrącają stosunkowo wysoką prowizję. W Skrill za wypłacenie swoich pieniędzy na konto bankowe płacimy ok. 23zł, więc w przypadku wypłaty niskiej sumy jest to bardzo nieopłacalne, ale mam na to sposób. Możemy też wypłacić pieniądze na swoją kartę VISA, tutaj prowizja wynosi 7,50% od kwoty transakcji. Uwaga! Nie ważne, gdzie mieszkasz, możesz zarejestrować konto na każdym procesorze płatniczym, gdyż zebrane środki będą po ustawieniu przy rejestracji konta automatycznie przewalutowane na walutę kraju, w którym mieszkasz.

Rejestracja w panelu Clixsense jest intuicyjna. Należy tylko pamiętać, że można posiadać tylko 1 konto na 1 IP. Nie radzę kombinować z VPN, czy proxy, bo możemy zostać zablokowani. Pierwsze co musimy zrobić to przejść w zakładkę Survey poniżej Preferences. Warto mieć zaptaszkowane wszystkie opcje. Inaczej nie będą nam przychodziły ankiety.

Survey Profile

Po rejestracji, żeby móc zarabiać trzeba uzupełnić profil  (tzw. Survey Profile) swoimi danymi. To bardzo istotna rzecz, od której zależy, czy, ile i jakie ankiety będziesz dostawać. Dlatego należy to zrobić dokładnie, ponieważ niektórych jego części nie będzie można już więcej razy edytować. Nie do wszystkich ankiet będziesz się kwalifikować. Odpowiednie uzupełnienie profilu może jednak to zmienić i zwiększyć szanse kwalifikacji do ankiet. Warto odpowiadać zgodnie z prawdą, ale też stworzyć swój profil, tak aby był bardziej atrakcyjny dla firm, które te ankiety zlecają. Bo raczej nie będziesz chętnym kąskiem pisząc, że nie masz pracy, nic nie kupujesz i nie jesteś osobą decyzyjną w swoim życiu. Tak więc pracujesz najlepiej na część etatu albo prowadzisz własną działalność, bo kiedy miałbyś czas rozwiązywać ankiety? Twoje stanowisko też nie jest najgorsze. Zarobki masz średnie. Mieszkasz w większym mieście (200-500 tyś mieszkańców), masz 3 dzieci (wiek: 12 m-cy, 6 i 12 lat), jesteś właścicielem domu, samochodu, motoru, posiadasz wiele sprzętów RTV/AGD/elektroniki, masz dużo zwierząt. Chorujesz na wszelkie możliwe choroby, ale w ramach rozsądku (jak masz biegunkę, to nie zatwardzenie). Jesteś palaczem, lubisz alkohol. I kupujesz co tylko możliwe.

Zarabianie na ankietach

Głównym źródłem zarobku w Clixsense jest wypełnianie ankiet. Wprawdzie strona jest w języku angielskim, jednak ankiety wypełnia się po polsku. A samą stronę można sobie przetłumaczyć za pomocą Google Translatora. Za każdą ankietę otrzymujemy ustaloną zapłatę, która będzie napisana już przed rozpoczęciem ankiety. 

Panel Clixsense różni się nieco od reszty stron zarobkowych, tym że nie przysyła (albo też i robi to rzadko) na mejla zaproszeń do ankiet. Tutaj główną rolę odgrywają tzw. rotatory ankietowe. Dlatego musisz sam się logować do panelu (najlepiej kilka razy dziennie, także z telefonu), aby sprawdzić dostępność ankiet. Czasem może się zdarzyć, że żadnej ankiety nie trafi się przez parę dni lub tydzień, a są okresy że w ciągu dnia można ich wypełnić aż 7!

Kwoty za wypełnione ankiety wahają się od $0,17 – $5. Podstawa to regularnie się logować do panelu i być cierpliwym. Pamiętać o tym, że wypełniając ankietę musisz być spójny – odpowiedź na jedno pytanie, nie może przeczyć innej odpowiedzi. Twoje odpowiedzi muszą też być logiczne z tym, co podawałeś wcześniej. Po każdej ukończonej ankiecie dostaniemy komunikat z napisem Congratulations. Musisz kliknąć Done – wtedy ankieta zostanie w pełni ukończona. Po przeniesieniu na stronę główną panelu klikasz zielony ptaszek, a pieniądze zostaną dodane do Twojego konta.

Uwaga! W weekendy nie ma ankiet. Tak jest zawsze.

Rotatory

Są to te okienka dostępne w zakładce Surveys, czyli Speak Up, i Opinion World. Aby znaleźć ankietę klikasz w każde okienko po kolei i automatycznie zostanie wyszukana dla Ciebie ankieta lub nie. Najwięcej ankiet daje ostatnie okienko Opinion World. Każde okienko ma swoją wartość, czyli tyle warta jest w nim ankieta, jaką trafisz.Niekiedy nad tymi okienkami pojawia się bezpośredni link do ankiety. 

Każda ankieta zaczyna się kilkoma pytaniami wstępnymi. Ma to na celu sprawdzić, czy faktycznie jesteś poszukiwanym respondentem. Jeśli okaże się, że poszukują kogoś innego, niestety zostaniesz wyeliminowany. Zdarza się, że zaraz po otwarciu ich też możesz się nie zakwalifikować do nich. Mimo to nie zrażaj się. W Clixsense codziennie przychodzą ankiety i normą jest, że kwalifikujesz się do około 1-3. 

Daily Check Bonus

W swoim panelu po prawej stronie, masz zw. „Daily Checklist Bonus”. Portal dodatkowo wynagradza członków za wysoką aktywność. 

 • skompletować około 10 zadań (tasków) lub 2 oferty/2 ankiety
 • odwiedzić dowolny dział na Forum

Za spełnienie tych wymogów otrzymasz 12% bonus do dziennego zarobku. Jeśli w danym dniu zarobisz np. $5 i spełnisz warunki dziennego bonusu (12%), zarobisz dodatkowo 0.60$. Dodatkowe 2% można uzyskać instalując z panelu w przeglądarce dodatek ClixAddon i pozostawiając go włączonym na 1 godzinę dziennie. Kolejne 2% można uzyskać poprzez wypełnienie dziennego bonusu przez 3 kolejne dni.

Sumując, za wszystkie bonusy można zgarnąć nawet 16% dodatkowej premii od dziennych zarobków. Bonusy nie mają żadnych ograniczeń – możesz je otrzymywać tak długo, jak długo będziesz w stanie spełniać ich warunki.

Wypłata środków

Minimalny próg wypłaty to $10. Pieniądze można wypłacić na procesor płatniczy. Przy pierwszej wypłacie powinny dojść do 15 dni. Potem w krótszym czasie. Jeśli uzbierasz $10 pojawi się informacja (Cashout), przy napisie Balance, że możesz wypłacić swoje zarobione pieniądze. 

Następnie, pojawi się opcja wyboru procesora płatniczego (jeśli wcześniej nie ustawiłeś tego w opcji Payments).

W każdej chwili możesz zmienić procesor płatniczy, na który chcesz wysłać wypłatę. Aby to zrobić należy w prawym górnym roku wybrać swój avatar, następnie „Profile and Settings”, dalej „Payments”. Po kilku dniach roboczych moje środki są na koncie Skrill. Należy oczywiście wziąć pod uwagę prowizję z przelewu. Aby środki znalazły się na koncie bankowych zachęcam do skorzystania z tej opcji (przelew Skrill -> Paypal), a następnie na konto bankowe. 

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *