GetResponse – Jak zmienić ustawienia listy odbiorców?

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić aby zmienić ustawienia naszej już stworzonej grupy odbiorców jest zalogowanie się na nasze konto getresponse a następnie kliknięcie przycisku kontakty, który znajduje się w górnej części strony.

Następnym krokiem jest znalezienie grupy, której ustawienia chcemy zmienić a następnie kliknąć trzy szare kropki znajdujące się po prawej stronie.

Z rozwijanej listy wybrać opcję „Ustawienia” po czym powinna pojawić się na strona możliwością edycji grupy.

Dostępne są trzy kategorie ustawień:

  • Ogólne
  • Subskrypcja
  • Wiadomość potwierdzająca

Teraz przejdziemy sobie przez każdą z nich.

Ogólne

Tutaj tak naprawdę ustawiamy wszystko wedle naszych własnych preferencji, zmiany tutaj nie mają jakiegoś większego znaczenia jeżeli chodzi o funkcjonalność.

Możemy poprawić jedynie aspekty wizualne, które pozwolą cieszyć oko oraz organizacyjne, aby łatwiej odnaleźć się w przyszłości i nie stworzyć zbędnego bałaganu.

Subskrypcja

Pierwszą rzeczą, którą możemy sobie tutaj ustawić jest możliwość włączenia lub wyłączenia powiadomień o nowych kontaktach oraz zmienić nasz e-mail na który chcemy je ewentualnie otrzymywać.

W drugiej kolejności możemy również włączyć lub wyłączyć opcję „Wymagaj podwójnego potwierdzenia” oznacza to, że aby człowiek mógł zapisać się do naszej listy musi potwierdzić swój e-mail poprzez kliknięcie linku potwierdzającego, którego powinien znaleźć w wiadomości otrzymanej od automatu getresponse.

Link potwierdzający wysyłany jest automatycznie do każdego chętnego chcącego dołączyć do listy od momentu gdy ta opcja zostanie włączona.

Niżej możemy podejrzeć sobie jak wyglądają nasze strony potwierdzające, strony pokazywane po wypisaniu z listy itp.

Wiadomość potwierdzająca

W tej zakładce możemy edytować wyżej wspomniane właśnie strony potwierdzające, formaty wysyłanych wiadomości, adres nadawcy, adres do odpowiedzi, zmienić szablon wiadomości i edytować jej treść.

Dla jasności:

Adres nadawcy to adres z którego będą wysyłane nasze newslettery.

Adres do odpowiedzi to adres gdzie będą przychodzić maile z odpowiedzią.

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *