Jak tworzyć grafiki na Social Media? Canva

Ten wpis poświęcony będzie stronie jaką jest Canva.

Canva pozwala nam na bardzo szybkie oraz bardzo łatwe tworzenie grafik na nasze strony, portale, social media oraz wiele wiele innych rzeczy takich jak np. Plakaty.

Dzięki Canvie nie potrzebujecie żadnego specjalistycznego oprogramowania ani żadnych specjalnych umiejętności graficznych.

Sam mimo tego, że potrafię korzystać z photoshopa i praktycznie zawsze z niego korzystałem do tworzenia grafik przesiadam się powoli na canve ze względu na to, że nawet w darmowym pakiecie pozwala nam na robienie ogromu rzeczy i nie ogranicza jakoś konkretnie możliwości twórczych.

Jak się zabrać za tworzenie grafik w canvie?

Żeby ogarnąć robienie grafik w canvie tak na prawdę potrzebujecie zarejestrować się tutaj: https://www.canva.com/ i trochę się pobawić.

Po zalogowaniu warto skorzystać z opcji szukaj, wybrać format grafiki jaka was interesuje np. „Wpis na Facebook” bądź „Miniatura Youtube”

Po zatwierdzeniu opcji, którą wybraliście przejdziecie już do kreatora i tam za jego pomocą stworzycie swoją pierwszą grafikę.

Na początku polecam wam skorzystać z darmowych szablonów i zając się ich edycją a z biegiem czasu będziecie czuć się na siłach aby robić własne projekty nawet od zera korzystając z elementów, tekstów oraz własnych wgranych obrazków.

Aby dodać szablon i zacząć go edytować wystarczy przenieść go na białe pole robocze.

Czasami będziecie mieli okazje zauważyć, że któryś z elementów dodanych wraz z szablonem będzie posiadał znak wodny canvy.

Wtedy, żeby wykorzystać dany element w swojej kreacji niestety będziecie musieli za niego zapłacić.

Oczywiście najlepszym wyjściem aby nie dopłacać i wykorzystać szablon będzie usunięcie tego płatnego elementu z naszej kreacji i dodanie jakiegoś darmowego zamiennika, ewentualnie dodanie swojego zdjęcia korzystając z zakładki przesłane.

Do wykorzystania w canvie macie również wiele darmowych kształtów oraz zdjęć.

Dochodzą do tego gotowe czcionki.

Oraz tła

Dokładne przedstawienie Canvy i tworzenie grafik już na żywym organizmie będziecie mieli okazję zobaczyć w moim filmie, który pojawi się na youtube.

Aczkolwiek myślę, że tworzenie dzieł w canvie jest tak proste, że sami sobie poradzicie.

Moim zdaniem wystarczy poświęcić 30 minut na przeklikanie wszystkich opcji i zaczniecie już swobodnie się poruszać i tworzyć ładne kreacje.

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *