Quora: Źródło darmowego ruchu.

W tym poradniku chciałbym przedstawić wam jak zdobyć ruch z serwisu Quora w 3 prostych krokach.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ruch, który będziemy wstanie pozyskać z wyżej podanego serwisu będzie prawie w 100% anglojęzyczny.

Quora to serwis gdzie możemy umieszczać swoje pytania na różnorakie tematy zaczynając np. od odchudzania do spraw związanych z pracą, kursami po pytania dotyczące programowania, produktów itp.

Drugą stroną medalu, czyli tą, która w przypadku pozyskiwania ruchu będzie nas interesować jest możliwość odpowiadania na te pytania.

Największy ruch na Quora pochodzi z USA (37.7%) na drugim miejscu są Indie (18.3%). Dlatego jeśli targetujesz te kraje to Quora jest bardzo dobrym pomysłem.

Quora: Korzyści

Quora jest bardzo dobrą platformą do pochwalenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Ludzie szukają rozwiązania różnych problemów i przez możliwość udzielenia im pomocy otwieramy sobie drogę do sprzedaży np. naszego produktu lub zaproszenia ich do odwiedzenia naszego bloga. (Oczywiście jeśli jest pisany po Angielsku)

Ruch z Quory jest bardzo precyzyjny z tego względu, że odpowiadasz bezpośrednio na problemy użytkowników, którzy zadają pytania. Dobrze wiemy, że jeśli np. sprzedajemy maść na rozstępy to tak na prawdę sprzedajemy rozwiązanie problemu.

Ruch z Quory jest również długoterminowy ponieważ twoja odpowiedź jest widoczna cały czas do momentu gdy nie zostanie usunięta. Wystarczy trochę poszukać a możemy znaleźć posty napisane nawet 2 lata wcześniej.

Wyobraź sobie, że sprzedajesz np. jakieś szkolenie dotyczące programowania w javascript poprzez program partnerski i od każdej sprzedaży dostajesz 20% prowizji.

A teraz wyobraź sobie, że napisałeś perfekcyjną odpowiedź i ona dostarcza ruch na twoją stronę lądowania przez cały rok i co kilka dni dostajesz kilka dolarów prowizji. Sztos co nie?

3 Kroki aby generować ruch z Quora

Jeśli chcesz wycisną maxa z odpowiedzi, które będziesz zostawiał na Quorze warto by było abyś zastosował się do poniższych zaleceń.

Zapraszam do lektury

1. Stwórz odpowiedni profil na serwisie Quora.

Jeśli chcesz zacząć przygodę z pozyskiwaniem ruchu na Quora musisz wypełnić dokładnie profil. Założenie konta i zwykłe pisanie odpowiedzi nie ma większego sensu jeśli chcemy robić na prawdę dobre wyniki.

Twój profil musi wyglądać tak jakbyś był ekspertem w swojej niszy.

Jak to zrobić?

A. Wypełnij nagłówek profilu

Na wstępie na pewno warto wypełnić nagłówek Twojego profilu. Pojawia się on pod Twoją nazwą profilu. Bez względu na to, czy odpowiesz na jakiekolwiek pytanie, czy zadasz jakiekolwiek pytanie, te rzeczy będą widoczne dla wszystkich Quorian.

Komu to potrzebne?

Warto pokazać swoją wiedzę specjalistyczną w dowolnej dziedzinie. Załóżmy, że jeśli jesteś ekspertem od Marketingu, wspomnij o tym.

Np. Social Media Marketing Expert | Blogger

Zwiększa to szansę na uzyskanie obserwujących twojego profilu oraz sprawia, że twój profil lepiej się prezentuje.

B. Wypełnij opis

Jest to idealnie miejsce aby pokazać odwiedzającym kim jesteś i w czym możesz im pomóc.

Dodatkowo możesz równie podać tam linki z odniesieniem do twojego bloga lub produktu.

Dużo ludzi olewa wypełnianie opisu i wpisuje losowe rzeczy. Uwierz mi, nie warto!

Bardzo dobrym zabiegiem jest dodanie w opisie tych rzeczy:

  • Twoje doświadczenie
  • Tematy w których czujesz się jak ryba w wodzie
  • Jeśli posiadasz stronę to link do niej
  • Linki do twoich Social Media

C. Zaznacz tematy w „Knows About”

W tej sekcji możesz wybrać tematy, na które chcesz odpowiadać. Jeśli interesujesz się marketingiem online, powinieneś wybrać SEO, blogowanie, marketing afiliacyjny itp.

Na podstawie każdego wybranego tematu Quora wyświetli wszystkie pytania dotyczące tego tematu w Twoim profilu. W ten sposób nie musisz przegrzebywać Quory aby znajdować pytania na, które mógłbyś odpowiedzieć.

Algorytm zrobi to za ciebie.

2. Znajdź pytania na które będziesz mógł odpowiedzieć

Po utworzeniu profilu, czas na znalezienie pytań. Musisz znaleźć i odpowiadać na te pytania, które przyciągają dużo uwagi oraz na które będziesz wstanie napisać wartościową odpowiedź.

A. Szukaj w google.

Dużo pytań z Quory pojawia się w google, jeśli promujemy bloga lub produkt i odpowiadamy na pytania, które właśnie znaleźliśmy u wujka to możemy spodziewać się bardzo dużego ruchu.

B. Sekcja „Knows About”.

W Quora znajduje się sekcja(tak ta o której przed chwilą wspominałem) w której algorytm sam proponuje pytania według twojego zainteresowania. Odpowiadając na te pytania, uzyskasz także wiele wyświetleń.

Jak ją znaleźć?

Wejdź w zakładkę Answers, która znajduje się po lewej stronie i kliknij „Questions for you”,

C. Quora posiada również możliwość wysyłania zapytań o odpowiedź do konkretnych osób, które wskażemy.

Funkcja, w której quorianie mogą zadać pytanie 15 różnym osobom. Jeśli masz pytania w tej sekcji, oznacza to prawdopodobnie, że ktoś poprosił Cię o odpowiedź bo widzi w tobie autorytet.

Jeśli dopiero zaczynasz raczej nie ujrzysz takich pytań.

D. Pytania w twoim „News Feed”

Możesz również znaleźć pytania w sekcji „News Feed”. Są one oparte na twoich preferencjach, które wybierzesz podczas tworzenia swojego profilu.

3. Odpowiedz na pytania

Okej teraz czas aby odpowiedzieć na pytania.

Najpierw posegreguj je w taki sposób aby wybrać te na które zostawisz naprawdę wyczerpującą odpowiedź i twój wpis będzie na prawdę jakościowy i wartościowy.

Takie odpowiedzi pozwolą ci zdobywać ruch w długiej perspektywie czasu przy małym nakładzie pracy.

Pracuj mądrze, nie ciężko!

Powinieneś sprawdzić ilość wyświetleń.

Wyświetlenia pokazują, jak popularne jest dane pytanie.

Jeśli pytanie ma tysiące lub miliony wyświetleń, wklejenie odpowiedzi będzie świetnym sposobem na zwiększenie ruchu.

Możesz to sprawdzić, klikając na pytanie i znajdując statystyki w prawym dolnym rogu.

Sprawdź również ilość ludzi obserwujących pytanie

Sprawdź, ilu obserwujących ma pytanie. Jeśli ma tysiące obserwujących, jest to świetny znak, ponieważ gdy odpowiesz na takie pytanie, wszyscy obserwatorzy tego konkretnego pytania otrzymają powiadomienie.

Kliknięcie tego powiadomienia spowoduje wyświetlenie Twojej odpowiedzi, dzięki czemu odpowiedź ujrzy duża ilość osób od razu na starcie.

Pamiętaj by pisać odpowiedzi wyróżniające się od odpowiedzi innych Quorian!

Więc jak je pisać?

  • Pisz długie i pomocne odpowiedzi. Długie odpowiedzi bardziej pozycjonują się ku górze.
  • Twoje wpisy powinny wyglądać schludnie.
  • Dodawaj obrazki do twoich odpowiedzi.
  • Jeśli dodajesz link do bloga lub produktu zrób to jako Anchor.
  • Nie spamuj aby uniknąć bana!
  • Unikaj nudnych jak flaki z olejem wpisów.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości pisz w komentarzu. Nie wykluczam, że wpis będzie jeszcze aktualizowany o dodatkowe warte uwagi rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *